Kaip veikia Chat GPT: išsamus paaiškinimas

Chat GPT yra vienas iš įdomiausių ir įspūdingiausių dirbtinio intelekto (AI) įrankių, kuris yra pasiekiamas daugeliui šiuolaikinėje technologijų erdvėje. Šiame straipsnyje būsime įsitraukę į DI pasaulį ir aptarsime, kaip veikia chat GPT, ir sužinosime pagrindines technologijas, kurios padeda šiam įrankiui atlikti nuostabius dalykus.

Pagrindinis GPT architektūros supratimas

Norint suprasti, kaip veikia chat GPT, reikia pradėti nuo jo pagrindo – GPT architektūros. GPT yra trumpinys nuo „Generative Pre-trained Transformer”, kuris yra esminis šaltinis pokalbių GPT veikimui. GPT-3 yra šiuo metu plačiai naudojamas modelis, tačiau GPT-4 jau pristatytas pokalbių GPT Plus prenumeratoriams ir greičiausiai taps plačiau prieinamas artimiausiu metu.

Pagrindinė GPT modelio kūrimo bendrovė yra OpenAI, kuri taip pat sukūrė vaizdo generatorių DALLE 2. GPT modeliai naudojami ne tik pokalbių GPT, bet ir kitų AI tekstų kūrimo programų, tokių kaip Jasper ar Copy.ai.

Chat Gpt

Kas yra chat GPT?

Chat GPT yra OpenAI sukurtas programinis įrankis, kuris naudoja GPT kalbos modelius atsakymams į klausimus, teksto rašymui, el. laiškų rengimui, pokalbiui vykdyti, skirtingų programavimo kalbų kodo paaiškinimui, kalbos vertimui į kodą ir daugiau.

Chat GPT suteikė GPT-3 modeliui didelį dėmesį, nes jis pateikė paprastą ir, svarbiausia, nemokamą būdą bendrauti su AI teksto generatoriumi. Be to, tai yra pokalbių robotas, kuriuo yra nesudėtinga naudotis visiems žmonėms (net ir neturintiems IT išsilavinimo) todėl labai greitai išpopuliarėjo visuomenėje.

Šiuo metu GPT-3 ir GPT-4 yra populiariausi didelių kalbos modeliai (LLM), tačiau ateityje tikimasi didesnės konkurencijos. Pavyzdžiui, „Google“ turi savo AI pokalbių robotą Bard, kuris veikia pagal Pathways Language Model (PaLM 2) kalbos variklį. Tačiau kol kas OpenAI pasiūlymas yra laikomas auksinius standartu.

Dabar, kai žinome, kad pokalbių GPT veikimo pagrindas yra GPT-3 ir GPT-4, aptarkime technologijas, kurios padeda šiems modeliams veikti.

Chat GPT veikimo pagrindai

Chat GPT veikimas pagrįstas įvairiais metodais, tokiais kaip mokymasis iš žmogaus atsiliepimų (RLHF) ir daugiasluoksniu neuroniniu tinklu. Tačiau visų šių technologijų pagrindas yra GPT modelio mokymasis, kuris grindžiamas didžiuliu duomenų kiekiu (LLM).

Chat Gpt Tokens

GPT-3 modelis buvo apmokytas apie 500 milijardų „žetonų”, kurie leidžia kalbos modeliams lengviau priskirti prasmę ir prognozuoti tinkamą tęstinį tekstą. Daugelis žodžių yra priskaitomi vienam „žetonui” (token), tačiau ilgesni ar sudėtingesni žodžiai dažnai suskaidomi į kelis „žetonus”. Vidutiniškai žetonai yra maždaug keturių simbolių ilgio. GPT-4 mokymo detalės nėra pateiktos, tačiau galima teigti, kad jis buvo apmokytas panašaus dydžio duomenų rinkiniu, nes yra dar galingesnis.

Visi šie žetonai buvo gauti iš didžiulio žmoganių parašytų duomenų kiekio, įskaitant knygas, straipsnius ir kitus dokumentus, susijusius su įvairiomis temomis, stiliais ir žanrais, taip pat neįtikėtinu kieku atviro interneto turiniu. GPT modelis buvo apmokytas peržiūrint visą žmonijos žinių sukauptą informacijos kiekį.

Didelis duomenų kiekis buvo panaudotas sukurti mokymosi neuroninį tinklą – sudėtingą, daugiasluoksnį, algoritmą, pagrįstą žmogaus smegenų modeliu. Tai leido chat GPT išmokti tekstinių duomenų struktūrų ir ryšių, sukurti žmogiškus atsakymus, prognozuojant, koks tekstas turėtų sekti bet kuriame sakinyje.

Svarbu pabrėžti, kad chat GPT veikimas nėra grindžiamas sakinio lygmeniu – jis generuoja tekstą, remdamasis žodžiais, sakiniais, o kartais net pastraipomis. Tai nėra jūsų telefono prognozuojamojo teksto funkcija, tiesiog atspėjanti kitą žodį, tai yra pilnavertė atsakymų kūrimo sistema.

Norint tobulinti pokalbių GPT gebėjimą reaguoti į įvairius raginimus, buvo taikoma dialogo optimizavimo technika, vadinama „reinforcement learning with human feedback” (RLHF). Žmonės sukūrė modelį su palyginimo duomenimis (kur AI mokytojai pateikė dvi ar daugiau modelio atsakymų klasifikacijas), kad AI galėtų išmokti pateikti geriausią atsakymą.

Kaip veikia chat GPT?

Chat GPT veikia bandydamas suprasti jūsų užklausimą ir tuomet generuodamas žodžių eilutes, kurios, pagal jo apmokymą, geriausiai atsakys į jūsų klausimą.

GPT-3 buvo apmokytas maždaug 500 milijardų „žetonų”, kurie padeda kalbos modeliams lengviau priskirti prasmę ir prognozuoti tinkamą tęsinį tekstą. Daugelis žodžių yra susiję su vienu žetonu, tačiau ilgesni ar sudėtingesni žodžiai dažnai suskaidomi į kelis žetonus. Vidutiniškai žetonai yra maždaug keturių simbolių ilgio. OpenAI neatskleidė GPT-4 vidinių darbų, tačiau galima saugiai manyti, kad jis buvo apmokytas panašaus dydžio duomenų rinkiniu, nes yra dar galingesnis.

Visi šie žetonai buvo gauti iš didžiulio žmogaus parašytų duomenų kiekio, įskaitant knygas, straipsnius ir kitus dokumentus, susijusius su įvairiomis temomis, stiliais ir žanrais, taip pat neįtikėtiną kiekį atviro interneto turinio. GPT modelis buvo apmokytas peržiūrint visą žmonijos žinių visumą.

Kaip veikia pokalbių GPT sąsaja su vartotoju?

Pokalbių GPT sąsaja su vartotoju susideda iš dviejų pagrindinių komponentų: natūralios kalbos apdorojimo (NLP) ir dialogo valdymo. NLP technologijos padeda AI suprasti, interpretuoti ir generuoti žmogaus kalbą, o dialogo valdymas leidžia AI atlikti nuoseklius pokalbius su vartotojais natūraliu būdu.

Kaip veikia pokalbių GPT mokymasis?

Pokalbių GPT mokymasis yra grindžiamas dideliu duomenų kiekiu, kuris leidžia AI išmokti rasti tekstinių duomenų struktūrų ir ryšių. GPT modelis buvo apmokytas peržiūrint visą žmonijos žinių kiekį, t.y., knygas, straipsnius, kitus dokumentus ir atvirus interneto šaltinius. Dėl to AI gali sukurti žmogiškus atsakymus, prognozuojant, koks tekstas turėtų sekti bet kurioje sakinyje.

Pokalbių GPT apribojimai ir ateities perspektyvos

Nors chat GPT yra galingas įrankis, jo kūrėjai pripažįsta, kad jis gali generuoti neteisingą ir galimai kenksmingą informaciją. Tačiau jie nuolat tobulina sistemą, siekdami sumažinti šias problemas.

Nepaisant esamų apribojimų, chat GPT atveria daug galimybių AI technologijų taikymui įvairiose srityse. Atsižvelgiant į technologijos tobulėjimą, galime tikėtis, kad ateityje GPT modeliai taps dar galingesni ir efektyvesni sprendžiant įvairias užduotis.

Išvada

Chat GPT yra revoliucinė AI technologija, kuri leidžia vartotojams bendrauti su dirbtiniu intelektu naudojant naturalią kalbą. Šiame straipsnyje aptarėme, kaip veikia pokalbių GPT, ir pažvelgėme į pagrindines technologijas, kurios padeda šiam įrankiui veikti. Nors ši technologija dar turi savo apribojimų, ji atveria daug galimybių ir perspektyvų AI technologijų taikymui įvairiose srityse.


1 comment

[…] ChatGPT gali būti naudojamas kaip virtualus mokytojas, kuris atsakytų į darbuotojų klausimus, suteiktų reikiamą informaciją ir padėtų langvai ją perprasti ir padėtų mokytis naujų įgūdžių. Be to, ChatGPT yra pasiekiamas 24/7, todėl darbuotojai gali mokytis bet kuriuo paros metu, nepriklausomai nuo savo darbo grafiko ar kitų įsipareigojimų. […]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *